Bugun...
Reklam


Arapgir'de istişare toplantısı
Arapgir’de Muhtarlar ve Kurum yetkilileri ile istişare toplantısı yapıldı.

Arapgir'de istişare toplantısı
+ -
Reklam

Arapgir’de Muhtarlar ve Kurum yetkilileri ile istişare toplantısı yapıldı.

Arapgir’de Kaymakamlık ve ilçe belediyesince organize edilen mahalle muhtarları ile kurum yetkililerin katılımları  ile istişare toplantısı düzenlendi.

Arapgir Belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirilen programa Arapgir Kaymakamı Salih Sak, Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Tümer, Malatya Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. İl Müdürü Özgün Ersoyoğlu, Malatya Fırat Elektik Dağıtım A.Ş. Yatırım Müdürü Gökhan Apa,İlçe Jandarma Komutanı Cem Kaya, İlçe Emniyet Amir V. Mehmet Zahir Çiçek,bazı meclis üyeleri ile muhtarları katıldı.

Toplantıda konuşan Kaymakam Salih Sak, İlçeyi ilgilendiren her konuda kamu kurum ve kuruluşlarıyla işbirliği içinde çalıştıklarını söyleyerek muhtarların sorularına birinci ağızdan cevap bulabilecekleri bu tür toplantıların devam edeceğini ifade etti.

Malatya Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. İl Müdürü Özgün Ersoyoğlu’da ;Yatırım programına alınan ve mevzuat kriterlerine uygunluğu üzerine çalışılan mahalleler ile ilgili çalışmalar hakkında ayrıntılı açıklamalarda bulunarak muhtarlardan gelen istek ve taleplerin yatırım programı kriterleri doğrultusunda değerlendireceklerini belirterek, çalışmaları devam eden yatırımlar hakkında bilgilendirme yaptı.

Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu ise, “Muhtarların vatandaşlarla kamu arasında köprü görevini gördüğü, mahalle sakini olarak vatandaşlarla beraber yaşadıklarını aynı zamanda kamu görevlisi olduklarını ifade ederek, kurumlar ve muhtarlar arasında iletişim kanallarının açık olması gerektiğini, karşılıklı anlayış, işbirliği ve uyum içerisinde vatandaşlarımıza en iyi ve güzel şekilde hizmetin verilmesi yönünde çalışacaklarını, bundan sonrada muhtarlarımızla sık sık bir araya gelerek istişare toplantıları yapacaklarını kaydetti.

Cömertoğlu; “Elektrik sorununun üst makamlara iletildiğini, muhtarlarımızdan mahalleye gelen kamu görevlilerine yardımcı olmalarını, köylerimize yapılan tesis ve hizmetlerin yapımı ve teslimatı esnasında mutlaka yapılan işleri kontrol etmelerini, mali konularda ve harcamalarda gereken hassasiyeti göstermelerini belirttiği toplantıda daha sonra söz alan mahalle muhtarları elektrik sorunu ile diğer görüş, talep ve ihtiyaçlarını dile getirdiler.

 
Kaynak: Malatya Öz HaberYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI