Bugun...
Reklam
Reklam


Arapgirliler iftarda bir araya geldi
Arapgir Kaymakamlığı, Arapgir Belediyesi ve Malatya merkezli Arapgir ve Çevresini Kalkındırma, Yardımlaşma ve Kültür Derneğinin ortak organizasyonu ile Yeşilyurt Belediyesi Şelale tesislerinde iftar programı düzenlendi.

Arapgirliler iftarda bir araya geldi
+ -
Reklam

Arapgir Kaymakamlığı, Arapgir Belediyesi ve Malatya merkezli Arapgir ve Çevresini Kalkındırma, Yardımlaşma ve Kültür Derneğinin ortak organizasyonu ile Yeşilyurt Belediyesi Şelale tesislerinde iftar programı düzenlendi.

Programa Arapgir Kaymakamı Salih Sak, Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Malatya Arapgir ve Çevresini Kalkındırma, Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Kamuran Sezer ve Dernek Yönetimi ile çok sayıda vatandaş katıldı.

İftar yemeğinin ardından yapılan konuşmalarda Dernek Başkanı Kamuran Sezer; katılımcıların Ramazan aylarını tebrik ettikten sonra organizasyonun gerçekleştirilmesine katkı sağlayan İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanına teşekkür etti. Dernek çalışmaları hakkında kısaca bilgi veren Sezer, Eylül ayında Arapgir Kozluk çayı mevkiinde geniş katılımlı bir piknik düzenlemeyi planladıklarını ifade etti. Yapılacak her etkinliklerde Malatya’ da Arapgir’ in varlığını hissettirmek istiyoruz, bu konuda yetkililerden ve hemşerilerimizden destek istiyoruz dedi. Katılımlarınızdan dolayı herkese teşekkür duygularını ileterek konuşmasını tamamladı.

Ramazan ayının hayırlara vesile olması temennisinde bulunarak programda bir konuşma yapan başkan Cömertoğlu,”Bizler, sizlerle bir arada olarak geleceğe yürümek istiyoruz dedi. Arapgir son dönemde tarihiyle, kültürüyle, doğasıyla, ürünüyle konuşulur bir ilçe haline geldi, bizler ecdat yadigârı tarih mirasımızı ayağa kaldırıyoruz, bunların hepsini projelendirerek bir fonksiyon yüklüyoruz, kültürümüzü yaşatma geleneğine doğru bir adım atmışız bunların hepsini fonksiyon ilişkileri ile birbirine bağlıyoruz dedi.  Arapgir’in milli içeceği olan reyhan çayı ve şerbetini de tanıtan Cömertoğlu, reyhanın diğer ürünleri ve ekim alanları hakkında bilgiler verdi. 27 Haziran tarihinde yapılacak olan 5. Sarıçiçek yayla festivali ve 06-09 Temmuz Tarihleri arasında yapılacak olan Uluslararası Arapgir kayaarası Fotokamp etkinlikleri hakkında bilgiler vererek katılımcıları her iki etkinliği de davet etti.

Adrese dayalı nüfus sistemi hakkında da bilgiler veren Cömertoğlu, 11 bin nüfusa gelen payla 40 bin insana hizmet veriyoruz, biz bu nüfusla belediye hizmetlerini yaparken zorlanıyoruz, hekim alırken, öğretmen isterken, yol yapımı talep ederken tabela nüfusu baz alınmaktadır, bunun çözümü de ikinci adreslerinizin Arapgir’e alınması ile mümkün olacağını  bu konuda özveride bulunulması gerekiyor.Öte yandan ürünlerimizin, kültürümüzün ve geleneklerimizin kaybolmaması için her zamankinden daha çok bir araya gelmek zorundayız.Bu vesile ile tüm hemşehrilerimizin yaklaşmakta olan Ramazan Bayramını kutluyor sağlık, mutluluk ve huzura vesile olmasını diliyorum” diye konuştu

İlçe Kaymakamı Salih Sak ise gurbette bulunan Arapgir’lilerin  hemşerilerimizin       ikinci ikamet adreslerinin mutlaka Arapgir’e aldırmalarının gereğine vurgu yaparak, daha iyi ve etkin hizmet verilebilmesi için mutlak suretle ikamet adreslerinin Arapgir’ e aldırması gerektiğini söyledi.

 
Kaynak: Malatya Öz HaberYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI