Bugun...
Reklam
Reklam


Reklam
"Bu mu sizin sağlık devriminiz"
CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, İskender Mahallesi’ni ziyaret etti. 7 Mahalleyi ilgilendiren sağlık ocağının yıkıldığını ancak ödenek yokluğundan dolayı yeni sağlık ocağının yapılmadığını ifade etti.

"Bu mu sizin sağlık devriminiz"
+ -
Reklam

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, İskender Mahallesi’ni ziyaret etti.

7 Mahalleyi ilgilendiren sağlık ocağının yıkıldığını ancak ödenek yokluğundan dolayı yeni sağlık ocağının yapılmadığını ifade etti.CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz ve yönetim kurulu üyeleri İskender Mahallesi Muhtarı İsmet Kaplan’ı ziyaret ederek mahallenin sorunları hakkında bilgiler aldılar.

İskender Mahallesi Muhtarı İsmet Kaplan yaptığı konuşmada, “Sağlık Ocağımız 11. ayda taşındı. Nisan ayında ihalesi yapılarak yeni binanın temelinin atılması için çalışmalar yapıldı. Ancak ödenek yetersizliğinden dolayı çalışmalar durduruldu. Ödenek geldiğinde sağlık ocağının yapımı devam edecek.” dedi.

İl Başkanı Enver Kiraz ise, İskender Mahallesi’nde bulunan ve 7 mahallenin faydalandığı, 11. Ayda yıkılan, Nisan ayında ihalesi gerçekleştirilen, ödenek yüzünden yapımı durdurulan sağlık ocağı yapımını eleştirerek, “Madem durduracaktınız eskisini yıkmasaydınız bu mahalledeki insanlar sağlık hizmeti almaya devam etselerdi.” dedi. 

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, İskender Mahallesi Muhtarı İsmet Kaplan’a hem hayırlı olsun ziyaretinde bulunmak hem de mahallenin sorunlarını değerlendirmek için bir araya geldik. İskender Mahallesinde bulunan sağlık ocağı, yenisi yapılmak için 11. Ayda yıkıldı. Nisan ayında ihalesi yapılmasına rağmen ödenek yokluğundan dolayı yapılamadığı belirtiliyor. Bu durum mahalle sakinlerine ciddi sıkıntılar yaratıyor. Belirttiğimiz sağlık ocağı sadece İskender Mahallesine değil 7 mahalleye birden hizmet veriyordu. Muhtarımızla birlikte yetkililere bizde sesleniyoruz. Sağlık başka bir şeye benzemez. Bir an önce insanların sağlık hizmetinden faydalanabilmesi için yıkılan binanın yerine yeni binanın yapılması gerekiyor. Bizde bu konunun takipçisi olacağız. Şayet ödenek yoksa sağlık ocağını yıkmak ne kadar doğru? Bir süre daha hizmete devam ettirilebilirdi. Bu yaşanılanlar sağlık alanında planlamanın yapılmadığının göstergesi. Engelli yurttaşlarımızın yoğun yaşadığı bir mahalledeyiz. Bu nedenden dolayı sağlık hizmetine daha fazla ihtiyacı olan bir mahallemiz. Muhtarımıza tekrardan hayırlı olsun diyor, başarılar diliyoruz.

BU MU SİZİN SAĞLIK DEVRİMİNİZ?

Malatya’nın uzun süredir sağlık açısından önemli problemler yaşıyor. Eski devlet hastanesinin TOKİ’ye verilmesiyle birlikte 300 bin nüfusluk Battalgazi ilçesi hastanesiz kaldı. En son bir hastane temeli atıldı ama aradan 4 aya yakın bir zaman geçmesine rağmen henüz atılan temelle duruyor. Ortada sadece bir şantiye var. Devlet hastanesinin ne zaman bitirileceğini de merakla bekliyoruz. Çünkü Battalgazi ilçesi sağlık konusunda önemli bir mağduriyet yaşıyor. Binlerce insan en tabii hakları olan sağlık hizmetine ne zaman ulaşacaklar. Yerel seçimler öncesi apar topar temel atıp kamu hizmetini oy devşirme aracı olarak görenler, şimdi gidip attıkları temele bir baksınlar. Malatya öve öve bitiremedikleri ve adına sağlık devrimi dedikleri hizmetlerden bir türlü yararlanamıyor.
Kaynak: Malatya Öz HaberYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI