Bugun...
Reklam
Reklam


Reklam
Deva Partisi çalışmalara hız verdi!
Geçtiğimiz haftalarda kuruluşunu açıklayan DEVA Partisi, Malatya'daki teşkilatlanma çalışmalarına başlıyor.

Deva Partisi çalışmalara hız verdi!
+ -
Reklam

Geçtiğimiz haftalarda kuruluşunu açıklayan DEVA Partisi, Malatya'daki teşkilatlanma çalışmalarına başlıyor. 

Geçtiğimiz haftalarda kuruluşunu açıklayan DEVA Partisi, Mayıs ayı başında 18 komisyon halinde 81 ilde aynı anda başlattığı il teşkilatlanma çalışmalarına devam ediyor. Bu komisyonlardan biri olan ve DEVA Partisi Disiplin Kurulu başkanı Mehmet Nuri Akbulut, Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Gezer, iş insanı Ferayi Ökmen, iş insanı Mehmet Avcı ve avukat Rojhat Ölmez’den oluşan komisyon incelemelerde bulunmak üzere Malatya'ya geldi. 

Bölge illerinden Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Van ve Hakkâri illeri kurucu heyet tespit ve öneri komisyonu olarak görev yapmakta olan heyet kentte bulunduğu süre içinde üç kişilik il kurucu heyet üyeliği için başvuruda bulunan çok sayıdaki adayla birebir görüşmelerde bulundu. 

Komisyon sekretaryasından basına yapılan açıklamada, önümüzdeki günlerde genel merkez tarafından her il için biri başkan, diğerleri yardımcı olmak üzere üçer kişilik kurucu heyetler atanacağını, bölge aday tespit komisyonunun sorumluluğunun ise bu atamalara temel teşkil etmek üzere genel merkeze her ilden ortalama 10’ar kişilik aday listesi hazırlamak olduğu belirtildi. 

Basına gönderilen açıklamada kurucu heyetlerin önümüzdeki günlerde genel merkezce kamuoyuna açıklanacağı, bu açıklamadan sonra ise teşkilatlanma çalışmalarının il ve ilçe yönetimlerinin oluşturulması aşamasıyla devam edeceği, ayrıca ilgili komisyonun Malatya ve bölgeye olan ziyaretlerinin belirli aralıklarla bundan sonra da süreceği bildirildi.   

 
Kaynak: Malatya Öz HaberYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI