Bugun...
Reklam
Reklam


İnfaz ve Koruma Memurluğu Öğrencisi Sınavı Yapılacak
Malatya'da 5, Diyarbakır'da ise 140 infaz memurunun alımı ile ilgili başvuru ve sınavlar Malatya'da gerçekleştirilecek.

İnfaz ve Koruma Memurluğu Öğrencisi Sınavı Yapılacak
+ -
Reklam

Alınan bilgiye göre, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü taşra teşkilatının personel ihtiyacı için İnfaz ve Koruma Memurluğu Öğrencisi Alımı Sınavı yapacak. Buna göre, Malatya'ya 5 bayan infaz memuru ile Diyarbakır'a 140 erkek infaz memurunun alımı için başvurular Malatya Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanlığına yapılacak.

Başvurular 13 Haziran 2013 tarihinde başlayıp, 20 Haziran 2013 tarihi mesai saati bitiminde sona erecek. Sözlü sınav ve mülakata girmeye hak kazanalar 10 Temmuz 2013 tarihinde ilan edilecek. Sözlü sınav ve mülakat tarihi 15 Temmuz 2013 ve devam eden günlerde yapılacak.

Adaylar için aranan özel şartlar şu şekilde: "En az lise veya dengi okul mezunu olmak, Erkeklerde 170 cm., kadınlarda 160 cm.'den kısa boylu olmamak, Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13'ten fazla, 17'den az olmamak,

Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak,

Merkezi sınavda (KPSS) en az 70 puan almış olmak, Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan 20 Haziran 2013 itibariyle 18 yaşını doldurmuş, merkezi sınav (KPSS) tarihi itibariyle 30 yaşını bitirmemiş olmak. (lisans mezunları için 07 Temmuz 1982 ve sonrası, önlisans ve ortaöğretim mezunları için 22 Eylül 1982 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecek.

 
 
 
 Kaynak: Malatya Öz HaberYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
Reklam
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI