Bugun...


İşadamı cinayetinde şok detay!
Malatya'da bıçaklanarak öldürülen iş insanı İsmet Balıkçı (77) cinayetinde yeni detaylar ortaya çıktı.

İşadamı cinayetinde şok detay!
+ -
Reklam

Malatya'da bıçaklanarak öldürülen iş insanı İsmet Balıkçı (77) cinayetinde yeni detaylar ortaya çıktı.

Geçtiğimiz günlerde Yeşilyurt İlçesi  1.OSB’ndeki işyerinde Y.H. (33) tarafından bıçaklarak öldürülen iş insanı İsmet Balıkçı cinayetinde yeni detaylar ortaya çıktı.

İki ayrı ekmek bıçağının kullanıldığının belirlendiği cinayetle ilgili olarak Malatya Valiliği'nde yazılı açıklama yapıldı.

Yapılan açıklamada; "Yeşilyurt İlçesi Fatih Mahallesi 1.OSB’nde faaliyet gösteren Balıkcı Plastik isimli işyerinde 05 Ekim 2019 günü gece bilinmeyen saatlerde, İ.B. isimli şahıs bilinmeyen nedenlerden dolayı, kimliği belirsiz kişi/kişilerce karın bölgesinden bıçaklanarak öldürülmüştür.

Malatya İl J.K.lığınca, olay yerinden kaçan şüpheli/şüphelileri yakalamak ve olay yerinde gerekli emniyet tedbirlerini almak maksadıyla İlçe J. Komutanı emir komutasında (5) J.Asyş. Timi, (3) İsth unsuru, (1) JASAT Timi, (1) KOM Unsuru ve (1) OYİ Timi sevk edilmiştir.  

Yapılan araştırma ve incelemeler neticesinde, olay yerine 100 metre uzaklıkta üzerinde kan lekeleri olan kaleciler tarafından kullanılan eldiven, olay mahallinde ise bu eldivene ait bir parça tespit edilmiştir. Bahse konu fabrikada işçi olarak çalışan Y.H. alınan beyanı esnasında kollarında ve vücudunun diğer bölgelerindeki yaralanma izleri görülerek araştırmalara bu doğrultuda devam edilmiş, şahsın halı saha maçlarında kalecilik yaptığı, evine sabaha karşı 05:05’te gittiği öğrenilmiştir. Evinde saat 13:30 sıralarında arama gerçekleştirilmiş, yeni yıkanmış kıyafet ve spor ayakkabı (incelenen kamera kayıtlarında şahsın üzerinde olan kıyafetler) ile olayda kullanılmış olabileceği değerlendirilen iki adet ekmek bıçağı ele geçirilmiştir. Olay yeri yakınında bulunan başka bir fabrika güvenlik görevlisi tarafından, gece saat 01:00 sıralarında Y.H.’nın olay yerine ait fabrikanın bahçesinde gördüğü, kendisini fark eder etmez şüphelinin kaçtığı beyan edilmiştir. Olay ile ilgili Cumhuriyet Savcısına bilgi verilerek talimatları doğrultusunda Y.H. ve aynı fabrikada çalışan, olay ile bağlantısı olduğu değerlendirilen Z.A. isimli şahıs gözaltına alınmıştır. Y.H. isimli şahıs tutuklanarak Malatya E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiş olup, Z.A. serbest bırakılmıştır."denildi

 
Kaynak: Malatya Öz HaberYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI