Bugun...


Reklam
Sarı Çiçek Yayla Festivali yapıldı
Her yıl geleneksel olarak Sarıçiçek Yaylası Topçayır Mevkii’nde yapılan Sarı Çiçek Yayla Festivali’nin altıncısı bu yıl yine coşkulu, yine kalabalık bir şekilde gerçekleştirildi.

Sarı Çiçek Yayla Festivali yapıldı
+ -
Reklam

Her yıl geleneksel olarak Sarıçiçek Yaylası Topçayır Mevkii’nde yapılan Sarı Çiçek Yayla Festivali’nin altıncısı bu yıl yine coşkulu, yine kalabalık bir şekilde gerçekleştirildi.

Sarıçiçek Yayla Festivali’nin 6. sı bu yıl da Sarıçiçek Yaylası Topçayır Mevkii,’nde binlerce katılımcıyla coşkulu bir şekilde yapıldı.

Sunuculuğunu Mikrofon Delisi’nin yaptığı programda; THM Sanatçıları Cengiz Yurtseven, Gülenaz, Pınar Dağdelen ve Ali Sağlam’ın yanısıra, yöre sanatçıları Süleyman Bozkurt, Hamit Ertaş, Hasan Kaya, Ömer Gürbüz, Çetin Gülsoy ve Tuğut Davul Zurna Ekibi sahne alarak, günboyunca katılımcılara eğlenceli saatler yaşattılar.

Sponsorlar tarafından tedarik edilen hediyelerin sahiplerini bulduğu festivalin en önemli ve en merak edilen kısmı ‘Ağalık Seçimi’ oldu. Kıyasıya bir rekabetin ardından Arapgir Alıçlı Köyü’nden Muharrem Gök, 2019 Sarı Çiçek Yayla Festivali ağası oldu.

Katılımcıların coşku dolu halayları ve Yazıhan Cirit Ekibi’nin ilgiyle izlenen performansının yer aldığı ve coşkuyla, eğlenceyle 20.00’a kadar süren festivalin son bölümünde katkılarından dolayı belediye başkanları, bürokratlar ve sponsorlara 34 gündem medya grup başkanı ve aynı zamanda sarı çiçek tabiatını Koruma Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Bekir Hallaç ve Dernek Yöneticileri tarafından plaket takdim edildi.

Başkan Haluk Cömertoğlu “Bu topraklar üzerinde çok hesap yapıldı” 

Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu yaptığı konuşmada; “Öncelikle Bahsider’e ve bu organizasyonda görev almış herkese teşekkür ediyorum ve saygılarımı sunuyorum. Sivas denildiğinde aklıma insan olmanın, erdemli olmanın, vefalı olmanın ve ayakta kalmanın ne demek olduğunu anlatan insan tipi geliyor. Bir geçmiş var. Bir ürün şehri var bir medeniyet şehri var, ortada bir birikmişlik var dolayısıyla bizim anlamamız gereken bu birikimi daha fazla dejenere etmeden yaşamda tutmaktır. Sivas diyip geçmeyin Doğunun Batısı Batının Doğusu biri; Sivas, biri Erzincan, biri Tunceli, biri Elazığ, biri Malatya, biri de Kayseri’den bu taraf. Bu topraklar üzerinde çok hesaplar yapıldı. Sivas onun için kıymetli. Bu bölgedeki iller onun için kıymetli. Yukarı Fırat havzası onun için kıymetli. Bu değerlere hep beraber sahip çımamız lazım. Biz şuan gurbetteyiz Dünya gurbetindeyiz. Dünyanın üzerinde gezip dursak ta gideceğimiz yer belli. Hepinize beni dinlediğiniz için teşekkür ederim” dedi.

Birçok siyasi, bürokrat ve STK başkanının telgraf, kısa mesaj ve sosyal medya üzerinden iyi dileklerini aktardıkları 6. Sarı Çiçek Yayla Festivali’ne; Arapgir Kaymakamı Mehmet Erdem, Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Divriği Belediye Başkanı Hakan Gök, Kemaliye Belediye Başkanı Mehmet Karaman, Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ, Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, Arapgir Belediye Başkan Yardımcısı Gürbüz Bulut, Arapgir Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Erdem, CHP Divriği İlçe Başkanı Hüsamettin Kırkayak, MHP Divriği İlçe Başkanı Hasan Ali Korkmaz, mahalle muhtarları, STK temsilcileri, gurbette yaşayan vatandaşlar ve yöre halkı katıldı.

 
Kaynak: Malatya Öz HaberYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI