Bugun...


Reklam
Yalçın "Şuan için personel alımı yok"
Kızılay Malatya Şube Başkanı Av. Umut Yalçın, Malatya’ya Türk Kızılayı tarafından yapılacak olan Lojistik Üs ve Prefabrik Afet Konutu Üretim Merkezine personel alımına başlanıldığı yönündeki bilgilerin bu aşamada gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Yalçın "Şuan için personel alımı yok"
+ -
Reklam

Kızılay Malatya Şube Başkanı Av. Umut Yalçın,Türk Kızılayı tarafından Lojistik Üs ve Prefabrik Afet Konutu Üretim Merkezi olacak olan Malatya Vagon Onarım Fabrikası'nda çalıştırmak üzere personel alımına başlandı yönündeki bilgilerin bu aşamada gerçeği yansıtmadığını, personel alımının ancak süreçler tamamlandıktan sonra gerçekleşeceğini, devir teslim komisyonunun kurulduğunu ve alanın teslim alma sürecinin devam ettiğini, halı hazırda inşaat alanında ölçüm ve projelendirmenin yapıldığını söyledi.

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Kızılay Malatya Şube Başkanı Av. Umut Yalçın,Malatya'da yıllar önce yapılan ancak atıl bir şekilde bekleyen Vagon Onarım Fabrikası'nın yerine, Türk Kızılayı tarafından lojistik üssü kurulacak, 20 milyon dolarlık yatırım ile bin 500 kişiye istihdam da sağlanacak bir fabrika hayata gecirecegiz. Bu alanda Genel Başkanımızın yaptığı çalışmalar neticesinde 20 milyon dolarlık yatırım planlanıyor. Bu yatırım çerçevesinde burada konteyner üreten bir fabrika kurulması ve geri kalan alanın da lojistik üs olarak kullanılması planlanıyor. Burada üretilecek ürünler sadece çadır yerine geçebilecek konteyner yapılar olmayacak. Bu fabrikada aynı zamanda mescit, okul, derslik, yaşam alanı olacak yapılar gibi farklı alanlarda hizmet verebilecek konteyner ürünler üretilecek. Bu üretim sadece yurt içine değil aynı zamanda yurt dışına da ihraç edilecek. Bu ürünleri uluslararası Kızılay Kızılhaç örgütleri ile beraber Birleşmiş Milletlere de bu ürünleri ihraç etmeyi planlıyoruz. Bu sayede de Malatya'da kayısıdan başka bir ürün daha ihraç kalemi haline gelecek. Burada yaklaşık bin 500 kişi çalışacak ama bunun dışında biliyorsunuz yan sanayi ürünleri ile ilgili ihtiyaçlarımız olacak lojistik alanında ihtiyaçlarımız olacak bu yatırımı sadece bizim fabrikamız olarak düşünmemek lazım Malatya'ya yan ürünler anlamında da çok büyük katkılar olacağını düşünüyorum. Alan Projelendirildikten sonra en yakın zamanda inşaatı güçlendirme ve yeni inşaat çalışmaları başlayacak.Henüz güçlendirme çalışmalarına başlanmadı, güçlendirme ve yeni inşaat çalışmalarının başlanarak tamamlanmasının ardından personel alımları da gerçekleşecektir. Bu bir süreç isteyecek bir çalışma bunun Malatya'da,ya kazandırılması ve faaliyete bir an önce geçmesi için çalışmalarımız sürüyor."diye konuştu

 

 
Kaynak: Malatya Öz HaberYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI