Adam kaçırma olayına: 7 tutuklama

Malatya'da bir kişiyi evinden zorla alarak, kaçırıp öldüresiye darp eden 7 kişi tutuklandı.

Adam kaçırma olayına: 7 tutuklama
21 Ocak 2020 - 14:07 - Güncelleme: 22 Ocak 2020 - 16:35
Reklam

Malatya'da bir kişiyi evinden zorla alarak, kaçırıp öldüresiye darp eden 7 kişi tutuklandı.

Edinilen bilgilere göre; Battalgazi ilçesine bağlı Yıldıztepe Mahallesi'nde meydana gelen olayda iddiaya göre alacak-verecek meselesi yüzünden kalabalık bir grup tarafından evinden alınan 36 yaşındaki A.G. ıssız bir alana götürüldü.

Burada iddiaya göre saatlerce işkencelere maruz bırakılan şahsın öldüğünü düşünen şüpheliler, olay yerinden kaçtılar. Şüpheliler, A. G.'nin otomobili ve üzerindeki bir miktar parayı da gasp ederken, yaralı genç bir yolunu bularak polis ekiplerine sığındı.Yaralı olarak Turgut Özal Tıp Fakültesi'ne kaldırılan A.G.'nin hastanede tedavisi sürerken, olayla ilgili olarak geniş çaplı inceleme başlatan polis ekipleri olayla ilgisi olduğu belirlenen 7 kişiyi gözaltına aldı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler “nitelikli yağma, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma, zorla alıkoyma” suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Konuyla ilgili olarak Malatya il Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada," 17/01/2020 günü İlimiz Battalgazi İlçesine bağlı Battalgazi Mahallesinde ve Adıyaman İli Sincik İlçesine bağlı Geçitli Köyündeki olayın devamı olarak meydana gelen Konutta Birden Fazla Kişi İle Yağma-Kasten Yaralama-Cinsel Saldırı-Kişi Hürriyetinden Yoksun Kılma  olayı ile ilgili olarak;

Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Gasp Büro Amirliğince yapılan çalışmalarda olayın tüm failleri yakalanmış, Müşteki şahsın zorla bindirildiği araç ve müşteki şahsa ait olan ve zorla alınan araç temin edilerek Olay Yeri inceleme görevlileri tarafından gerekli incelemesi yaptırılmış akabinde Müşteki şahsa ait olan araç müştekiye teslim edilmiştir.Bu kapsamda yapılan ikamet aramalarında bir adet ruhsatsız pompalı tüfek ele geçirilmiş ayrıca şahsa zorla imzalatılan üç ayrı toplamda 103 bin lira değerinde senet ve bir adet müştekiye ait olan aracın şüpheli D.Y. isimli şahsa devredildiği yazılı adi sözleşme kağıdı şüpheli şahıstan temin edilmiştir.

Şüpheli şahıslar mevcutlu olarak 20/01/2020 günü Adli mercilere çıkarılmış. Bunlardan 7 şahıs tutuklanmış. 2 şahıs Adli kontrol şartı ile serbest kalmış 1 şahısta savcılıkca serbest kalmıştır. Tutuklanan şahıslar cezaevine teslim edilmiştir."denildi