Ağbaba, Kaçak otel iddialarına sert cevap verdi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, AK Parti Milletvekili Şahin’in kaçak otel iddialarına sert cevap verdi.

Ağbaba, Kaçak otel iddialarına sert cevap verdi
30 Ekim 2015 - 00:02 - Güncelleme: 30 Ekim 2015 - 00:09

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, AK Parti Milletvekili Şahin’in kaçak otel iddialarına sert cevap verdi.Otelin kaçak olmadığını ve Malatya Belediyesi tarafından ruhsatı olduğunu kaydeden Ağbaba, “Ben bundan birkaç yıl önce ‘gelin kimin neyi varsa yıkalım’ dedim hala söylüyorum.En başta o otel yıkılacak. Hodri meydan”dedi.

CHP Genel  Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba,AK Parti Milletvekili Mustafa Şahin’in geçtiğimiz günlerde kaçak otel iddialarına katıldığı canlı yayında cevap verdi.

“Malatya’da Şahin,Mecliste serçe”

Veli Ağbaba “Bu sayın milletvekili, ismi geçen sayın milletvekili kavga ve hakareti çok seviyor.Ben onun seviyesine asla inmeyeceğim. Keşke benimle ilgili Malatya’da konuştuğu kadar, bana muhalefet edeceği kadar,Mecliste de sesini duyabilseydik. Örneğin Malatya'nın kayısı ile ilgili, don felaketiyle ilgili, meteorolojisiyle ilgili, yani  Malatya ile ilgili ne konuşmuş şimdiye kadar Allah aşkına bir bakın. Burada şahin, mecliste serçe. Sesi çıkmıyor. Burada sadece bazen Cumhuriyet Halk Partisi'ne, bazen Veli Ağbaba’ya küfür ediyor, hakaret ediyor; ağıza alınmayacak şeyler söylüyor.”dedi.

“Biraz vicdanı varsa Çakırtepe’ye de laf söyler”

Mustafa Şahin’in yalan söylediğini iddia eden Ağbaba; “Otel inşaatı benim abimin, bir akrabamın ve ortağımızın adıyla yapılan bir inşaat. Bu inşaat ruhsatsız değil, kendi belediyeleri tarafından verilen ruhsatla yapılmış. AKP'nin yönettiği belediye tarafından verilen bir ruhsatla yapılmış, o aşamaya getirilmiş. Kaçak bir şey yok, hepsinin ruhsatı var. Tabi yapılan hırsızlıkları burayla örtmeye kalkıyorsa kimse kusura bakmasın kaçak sarayın bir odası olmaz bu otel. 6-7 yıllık bir olay. Abimin ortak olduğu otelle birlikte toplam 17 dosya var . 17 tane benzer inşaat vardı. Bir şeyi daha söyleyeyim, sayın Şahin’in birazcık vicdanı varsa, birazcık onuru varsa kendi belediye başkanlarının yaptığı inşaata, otele de laf söyler. Meşhur "Çakır Tepe" denen, bizim abimin ortak olduğu otelin on katı kadar olan yere de söyler; eğer birazcık onuru varsa, birazcık gururu varsa o konuda laf söyler. Başka bir şey söylüyor. 17 tane dosya var benzer, hepsi o otelin inşaatından çok daha büyük” dedi.

“Soyadı Ağbaba diye mağdur oluyor”

Ağbaba konuşmasına şu şekilde devam etti: “Sadece mağdur olan Malatya’da bu otel. Niye mağdur biliyor musunuz, Veli Ağbaba’nın abisi var diye, soy ismi Ağbaba diye. Sadece çalışmayan, sadece mağdur edilen, çürümeye terk edilmiş bir tek inşaat var. O da bu otel.Buradan ‘hodri meydan’ diyorum. Elinde Büyükşehir Belediyesi var, Yeşilyurt Belediyesi sende. Güç sende, gel gereğini yap. Nerede bir hukuksuzluk varsa ‘gel gereğini yap’ diyorum. Eğer sende birazcık onur varsa gereğini yaparsın.Hiç kimse kusura bakmasın. Orada AKP Belediyesi’nin tezgahı sonucunda mağdur edilmiş, Malatya’nın herkesin gözünün gördüğü 4-5 yıldan beri bitirilmiş çürümeye terk edilmiş bir inşaat var. Sadece soy ismi Ağbaba olduğu için, bunu da söylüyorum buradan sadece soy ismi Ağbaba olduğu için o inşaatın açılmasına kanunsuzca işletilmesine biz istemiyoruz, izin vermiyoruz. Yoksa birçok inşaat var kanunsuz kaçak yapılan inşaatlar var. Abimin ortak olduğu inşaat kaçak değil bir,  ikincisi ben bundan birkaç yıl önce gelin kimin neyi varsa yıkalım dedim hala söylüyorum gelin kimin neyi varsa yıkalım. En başta o otel yıkılacak. Hodri meydan diyorum. Eğer bu konuda ne varsa Veli Ağbaba ile ilgili ne varsa bildiğini açıklamayan da namerttir .  Öyle çamur atacaksın izi kalacak yok öyle artık. Haddini bileceksin oturacaksın yerine. Bir de benim ortaklığım da yok ayrıca onu da söyleyeyim. Ama orada bir mağduriyet var. Kim yaşıyor, soyadı Ağbaba olan birisi yaşıyor bu mağduriyeti. Sadece soyadı Ağbaba diye. Karşımızda yanı başımızda sağımızda solumuzda onun çok daha büyük inşaatları var bunlara ne oldu Allah aşkına?”dedi.

“Belediyeyle ilişkisi olanları istifaya davet ediyorum”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba konuşmasının sonunda “Buradan  hodri meydan diyorum. Veli Ağbaba’nın  bir tek yakının oğlunun, yeğeninin Esenlik'te, Malatya Belediyesi’nde ilişkisi varsa istifa edeceğim. Kendisini de aynı şeye davet ediyorum. Herhangi bir kurumla bir işim varsa, devletle iş yapmışsam bugün milletvekilliğini bırakacağım. Kendisini de aynı şeye davet ediyorum. Milletvekilliği dönemimde mal varlığımda azalma yoksa vekilliği bırakacağım.”ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Malatya
    2 ay önce
    AKP önce şu AKP baladıyası doğanyol çolak mah bağarka kümeevleri no 12 ve civar dali GAÇAK EVLER hakkında işlem yapsın