AK Partili Karadaş'tan Muhtarlar Günü açıklaması

AK Parti Akçadağ ilçe Başkanı Nuri Karadaş, Akçadağ'ın 77 Mahallesi'ndeki sorunların ve ihtiyaçların tespit edilmesinde en önemli referans noktalarının muhtarlar olduğunu belirterek, tüm muhtarların 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutladı.

AK Partili Karadaş'tan Muhtarlar Günü açıklaması
19 Ekim 2020 - 07:03 - Güncelleme: 19 Ekim 2020 - 12:13
Reklam

AK Parti Akçadağ ilçe Başkanı Nuri Karadaş, Akçadağ'ın 77 Mahallesi'ndeki  sorunların ve ihtiyaçların tespit edilmesinde en önemli referans noktalarının muhtarlar olduğunu belirterek, tüm muhtarların 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutladı.

2014 yılında yürürlüğe giren Yeni Büyükşehir Yasası ile Muhtarlık müessesesinin, daha da önem kazandığını aktaran Karadaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın emir ve teşvikleri ile eskisinden çok daha verimli bir çalışma sistemine kavuşturulduğunu kaydetti.

AK Parti Akçadağ ilçe Başkanı Nuri Karadaş, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle yaptığı açıklamada," “Muhtarlık müessesesi; bir yanıyla yerel demokrasinin diğer yanıyla da devletimizin en küçük ve her noktadaki parçası olan bir kurumdur. Muhtarlarımız bir yandan Köy ve Mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynarken, diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel gereksinimlerinden biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görevi yerine getirmektedir. Demokrasi zincirinin ilk halkasını oluşturan muhtarlık, fedakârlık ve sevgi gerektiren zor bir görevdir. Yakın mesai arkadaşlarım olarak gördüğüm muhtarlarımız da bu zorlu görevi büyük bir özveri ve meşakkatle yerine getirmektedirler. Bu duygu ve düşüncelerle; tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyor, hizmetlerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Ahirete irtihal etmiş muhtarlarımıza Allah’tan rahmet, hayatta olan muhtarlarımıza sağlık ve esenlikler diliyorum” diye konuştu 

YORUMLAR

  • 0 Yorum