"O il başkanı haddini bilsin, işine baksın"

Yeniden Refah Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bilal Yıldırım, “Şikayetlerimizi Cumhurbaşkanı duysun diye CİMER’e yazıyoruz. Ama onlar Malatyalıların şikayetlerini Sayın Cumhurbaşkanımıza göstermiyorlar. Şikayetlerinizi Sayın Cumhurbaşkanımızın duymasını istiyorsanız oylarınızı Yeniden Refah Partisine verin. 31 Mart’ta oylarınızı Yeniden Refah Partisine verdiğinizde yukarıdakiler sizin şikayetinizi okumuş olacaklar.” dedi.

"O il başkanı haddini bilsin, işine baksın"
03 Mart 2024 - 13:42 - Güncelleme: 03 Mart 2024 - 16:01
Yeniden Refah Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bilal Yıldırım, “Şikayetlerimizi Cumhurbaşkanı duysun diye CİMER’e yazıyoruz. Ama onlar Malatyalıların şikayetlerini Sayın Cumhurbaşkanımıza göstermiyorlar. Şikayetlerinizi Sayın Cumhurbaşkanımızın duymasını istiyorsanız oylarınızı Yeniden Refah Partisine verin. 31 Mart’ta oylarınızı Yeniden Refah Partisine verdiğinizde yukarıdakiler sizin şikayetinizi okumuş olacaklar.”  dedi.
 
Bilal Yıldırım, “Yerel seçimlere tek başımıza giriyoruz diye Genel Başkanımız Fatih Erbakan hakkında sağda solda dedikodular yapıyorlar. Genel seçimde ittifak yaptığı zaman genel başkanımız iyiydi de, şimdi yerel seçimde ittifak yapmayınca mı kötü oldu? Malatya’da bir partinin il başkanı genel başkanımız hakkında ileri geri konuşuyor. O il başkanını sesleniyorum; genel başkanımıza laf etmek senin haddine değildir ey il başkanı. Sen kendi işine bak” ifadesini kaydetti.
  
-“Halen sizleri aldatmaya devam ediyorlar.  Bu seçim bir Cumhurbaşkanlığı seçimi değil”
 
Yeniden Refah Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bilal Yıldırım, Akçadağlılara verilen sözlerin hiçbir dönem tutulmadığını belirterek, “Liste tuttular, dediler ki,  ‘Ey Akçadağlılar Kızılay açılacak, sizin çocuklarınızı Kızılay’a sokacağız’ dediler. Ey Akçadağlılar dediler, ‘Cezaevi açılıyor, sizin çocuklarınızı cezaevine sokacağız’ dediler. Bu listeleri alıp gittiler, oyunuzu alıp gittiler, bir daha arkalarına bakmadılar. Hiçbir Akçadağlıyı bu yerlerde değerlendirmediler. Evlatlarınız çalışıyor mu oralarda, çalışmıyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı geçtiğimiz hafta Malatya’daydı. Dediki, ‘Şu anda 5 bin evi teslim ediyoruz, geriye 70 bin ev kaldı. Her ay bin ev teslim edersek, 1 yılda bütün evleri teslim edeceğiz’ dedi. Her ay bin tane ev teslim ederseniz 12 bin ev eder. Halen sizleri aldatmaya devam ediyorlar.  Bu seçim bir Cumhurbaşkanlığı seçimi değil, bu seçim ülkenin bekası ile ilgili değil. Bu seçim belediye seçimleri. Bu seçimde kendinizi aldatmayın. Size hizmet edecek, insanlara belediye başkanlığında oy verin. Size hizmet edecek olan Yeniden Refah Partisi kadrolarına oy verin”
 
-“Cumhurbaşkanının sizin şikâyetlerini duymasını istiyorsanız oylarınızı bize verin”
 
Bilal Yıldırım şöyle devam etti, “Malatya, CİMER’e en çok şikayetin gittiği iller arasında birinci sırada. İlçeler arasında ise en çok şikayet Akçadağ’dan gitmiş. Şikayetlerimizi Cumhurbaşkanı duysun diye CİMER’e yazıyoruz. Ama onlar Malatyalıların şikayetlerini Sayın Cumhurbaşkanımıza göstermiyorlar. Şikayetlerinizi Sayın Cumhurbaşkanımızın duymasını istiyorsanız oylarınızı Yeniden Refah Partisine verin. 31 Mart’ta oylarınızı Yeniden Refah Partisine verdiğinizde yukarıdakiler sizin şikayetinizi okumuş olacaklar. Yeniden Refah Partisi Malatya’da birinci parti olarak çıkacak.”
 
-“Genel başkanımıza laf etmek senin haddine değildir ey il başkanı”
 
Yeniden Refah Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bilal Yıldırım, “Biliyorsunuz, genel seçimlere Yeniden Refah Partisi olarak Cumhur İttifakı ile katıldık. Cumhur İttifakında kendi amblem ve adaylarımız ile katıldık. Bu seçim ülkenin bekasını ilgilendiren bir seçim olmadığı için kendi adaylarımızla ayrı girmek istedik.  Cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhurbaşkanımıza destek olduk diye Genel Başkanımız Fatih Erbakan hakkında çok güzel ithamlarda bulundular. ‘İşte babasının oğlu, işte Erbakan’ın oğlu’ diyerek bize güzel ithamlarda bulundular. Yeniden Refah Partisi olarak yerel seçimlere tek başımıza girme kararı aldık. Şimdi de yerel seçimlere tek başımıza giriyoruz diye Genel Başkanımız Fatih Erbakan hakkında sağda solda dedikodular yapıyorlar. Genel seçimde ittifak yaptığı zaman genel başkanımız iyiydi de, şimdi yerel seçimde ittifak yapmayınca mı kötü oldu? Malatya’da bir partinin il başkanı genel başkanımız hakkında ileri geri konuşuyor. O il başkanını sesleniyorum; genel başkanımıza laf etmek senin haddine değildir ey il başkanı. Sen kendi işine bak. Malatya’da mağdur ettiği insanların yanına gidemeyen, evleri teslim edemeyen, dükkanları teslim edemeyen, konteynerlerde yaşayan insanların yanına gidemeyen bir partinin il başkanı, benim genel başkanım Fatih Erbakan hakkında tek laf edemez.” sözlerini kaydetti.
 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum